Copyright 2015 Tomasz Wyrwas. All rights reserved

Wielki Meczet w Xian

Opublikowano: piątek, 03 lipiec 2009

IMG 8863Wielki Meczet w Xi'an jest jednym z najstarszych i najbardziej znanych zabytków muzułmańskich w całym kraju. Został zbudowany w 742 roku, w okresie rządów dynastii Tang (za panowania cesarza Xuanzonga) i był wielokrotnie odnawiany w późniejszych okresach. Jest ciągle używany przez chińskich muzułmanów (głównie przez mniejszość etniczną Hui).

Czytaj więcej: Wielki Meczet w Xian

Terakotowa armia

Opublikowano: sobota, 04 lipiec 2009

IMG 9051Terakotowa Armia to armia 7500 figur naturalnej wielkości, wykonanych z terakoty (wypalonej gliny), przedstawiających żołnierzy, oficerów i konie. Armia znajduje się w grobowcu pierwszego chińskiego cesarza Qin Shi, w odległości 1,5 km na wschód od jego sarkofagu, na terenie dzisiejszej prowincji Shaanxi. W trakcie pochówku cesarza w 210 p.n.e. cała armia również została umieszczona w podziemnych pomieszczeniach, których wysokość wynosiła ok. 3 m. Ich posadzki zostały wybrukowane cegłą, a konstrukcję dachu wykonano w drewna. Z biegiem czasu dach zawalił się, a figury zasypała ziemia. Powierzchnia, na której je odnaleziono ma 210 m długości na 60 m szerokości. Według wierzeń, Terakotowa Armia miała strzec cesarza i pomóc mu odzyskać władzę w życiu pozagrobowym.

Czytaj więcej: Terakotowa armia

Fontanna Big Wild Goose Pagoda Music

Opublikowano: niedziela, 05 lipiec 2009

IMG 8913Jeżeli będziemy już w Xi’an na pewno nie można opuścić jednego z najbardziej niesamowitych pokazów połączenia muzyki z efektami wodnymi. Fontanna Big Wild Goose Pagoda Music znajduje się na południowych obrzeżach byłej stolicy Chin i musieliśmy dojechać do placu taksówką.

Czytaj więcej: Fontanna Big Wild Goose Pagoda Music